Psát si poznámky není nic jednoduchého, tedy alespoň pokud si je máme v plánu psát tak, aby nám v budoucnu skutečně byly k takovému účelu, k jakému jsme původně zamýšleli. Většinou totiž vůbec není jednoduché se na přednášce či při schůzce soustředit na to, aby to, co přenášíme na papír nám skutečně pomohlo a stalo se dobrým podkladem pro naši další přípravu či plnění následných úkolů, které by z dobře vytvořených poznámek měly vycházet. Napsat si totiž poznámky správně není vůbec jednoduchým úkolem. Třeba vám však následující tipy pomohou k tomu, aby i vaše poznámky byly příště zase o chlup lepší. Základ úspěchu spočívá už ve výběru prostředku, který k záznamu poznámek bude sloužit.
Staromilci pravděpodobně sáhnou po osvědčeném kusu papíru a plastové propisce, milovníci moderních technologií se zase budou orientovat spíše na tablet nebo notebook. K tomu se vám mimochodem bude hodit i obal, a pokud jste uživateli značky Steva Jobsa, není lepší volba než přímo pouzdro na macbook či iPad. Poznámky zaznamenávejte nikoliv v celých větách, ale v pouhých bodech – nejen, že si tak usnadníte psaní a stihnete toho zapsat více, ale také se vám v nich bude později lépe orientovat.
Zvýrazňovače a různé typy psacích potřeb jsou vaší vlastní volbou, dbejte však na to, že času není nazbyt a design vašich poznámek sice je důležitý, ale obsah bývá prakticky vždy na pomyslném prvním místě. Pokud se vám nepodaří zaznamenat vše tak, jak byste si přáli, není to důvodem k zoufalství. Poznámky s vámi mnohdy budou ochotně sdílet vaši kolegové, a i kdyby se tak nestalo, vzpomeňte si na ty, kteří po celou dobu na papír nezaznamenali ani čárku. Možná vám aspoň toto pomůže k uklidnění a uvědomíte si, že psaní poznámek v některých situacích opravdu dává smysl. Ony vám totiž ty poznámky mnoho času totiž opravdu mohou ušetřit.