Tuhle otázku si klade určitě spousta z Vás. Informací o tom, které potraviny jsou zdravé a které naopak škodí je hodně. Všimli jste si však, že si protiřečí? Co stránka nebo odkaz na webu to naprosto odlišné informace. U všech je samozřejmě uvedeno, že to tvrdí odborníci a je to prokázáno výzkumy.
1. Jde jen o reklamu
Ta je totiž všude, a tak se není čemu divit, že je pro většinu lidí hlavním rozhodnutím, proč si to či ono kupují (v reklamě přece říkali, že je to dobré). Opak je však pravdou, reklama má prodávat, ne se starat o Vaši životosprávu.
2. Bezdůvodně bez lepku a bez laktózy
Stále více lidí drží bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Je toho plný internet, kde se uvádí, jak jsou tyto složky škodlivé. Pokud Vás k tomu nenutí zdravotní obtíže, proč vyřazovat?
3. Staré recepty – momentální objev
Velmi často teď slyšíte ze všech stran, jaký je bezinkový sirup všelék. Sádlo je nejlepší tuk na cokoliv. O rakytníku se mluví jako o objevení Ameriky. Všichni si doma vysazujeme čerstvé bylinky. Tohle všechno přece naše babičky používaly.
Je zde uvedeno jen pár příkladů, protože na tohle téma by se dala psát esej. Jak si protiřečí různé zdroje ohledně škodlivosti nebo prospěchu potravin pro naše zdraví, si můžete přečíst na jakékoliv stránce. Stačí zadat do vyhledávače palmový olej a najdete okamžitě desítky stránek a každá tvrdí něco jiného. Člověk pak neví, co si o tom myslet. A proto se řídím heslem všeho s mírou. Není potřeba jíst jenom ovoce, zeleninu a maso. Vypustit z jídelníčků mléčné výrobky a pečivo, proč? Dopřávejte si všechno, co můžete sníst. V přiměřeném množství můžete přece jednou za čas zhřešit a dát si i nějakou tu „prasečinku“, jako jsou hranolky a smažený sýr. Důkazem jsou a byly naši prarodiče, kteří jedli všechno a dožívají se bezmála 100let. Pestrý jídelníček nese v názvu, že má obsahovat hodně druhů, ne se omezovat jen na určitý typ.